Kelionės į Dominikos Respubliką

Ko tikėtis šalyje

Dominikos Respublika: kiek akys užmato – grakščios palmės, kriokliai, kalnai, nuostabūs paplūdimiai, smaragdinis vandenynas! Dominikos Respublika (angl. Dominican Republic)

Ispanjolos saloje, skalaujamoje Karibų jūros, įsikūrusi Dominikos Respublika - tobula kryptis tobuloms atostogoms. Su kaimyniniu Haičiu salą besidalijanti Dominikos Respublika užima apie du trečdalius salos – rytinę pusę.

Dominikos Respublikai priklauso nemažai nedidelių salų, pabirusių aplink Ispanjolos salą, taip pat ir nuostabių rifų. Žemyninėje šalies dalyje tvirtai įsitaisę keturi kalnynai. Maža to, šalis turtinga upėmis, ežerais ir lagūnomis.

Ką aplankyti Dominikos Respublikoje?

Dominikos Respublika vadinama rojaus kampeliu: balto smėlio paplūdimius skalauja smaragdinis Atlanto vandenyno vanduo, įstabi Karibų jūra, saulė lepina šiluma, moja nuolat žaliuojančios grakščios palmės, šypsosi vietiniai, o kur dar kavos, cukranendrių plantacijos, virtuvės šedevrai, cigarai... tai – Dominikos Respublika.

Viešint Dominikos Respublikoje rekomenduojama skirti laiko šalies sotinei – Santo Domingo. Senoji, kolonijinė miesto dalis išlikusi, bet ji restauruota, o į UNESCO paveldo sąrašą įtraukti išlikę pirmieji pastatai: miesto katedra ir ligoninė. Šalia šios Santo Domingo dalies glaudžiasi ir nauja – modernioji, kurioje gausu prabangių restoranų, pramogų zonų, šiuolaikinių kavinių, didelių prekybos centrų ir visko, kas būdinga šiuolaikiniam vartotojiškam pasauliui. O jei Santo Domingo lankysite vasario pabaigoje arba rugpjūčio viduryje, tikėtina, kad gausite unikalią progą sudalyvauti karnavale – patikėkite, tokia patirtis nedažnai pasitaiko. Jei prioritetą teikiate kultūriniams kelionės tikslams, tai Santo Domingo aplankykite Nacionalinį teatrą, Nacionalinę biblioteką bei Šiuolaikinio meno galeriją.

Neapsiribokite tik miestais ir paplūdimiais, aplankykite bent vieną kaimelį. Pavyzdžiui, puikiu pasirinkimu bus Altos de Chavon, kuriame sužavės jaukios parduotuvėlės, meno galerijos ir archeologijos muziejus, o taip pat graikiško stiliaus amfiteatras.

Svečiuojantis Dominikos Respublikoje rekomenduojama aplankyti Los Haitises nacionalinį parką Samanos pusiasalyje ir akis į akį susidurti su visiškai nepaliesta gamta.

Turizmo infrastruktūra Dominikos Respublikoje išvystyta pavydėtinai. Čia itin platus viešbučių pasirinkimas, labai aukštas aptarnavimo lygis. Ši šalis – puiki kelionės kryptis šeimoms su vaikais, nes daugelis viešbučių orientuoti ir į vaikų poilsį bei užimtumą.

Jei keliaujate į šalies rytinę dalį, puikiu pasirinkimu bus Punta Cana kurortas, o jei apsistosite šalies šiaurėje, neapsiriksite pasirinkę Mamon, Playa Dorada, Sosua ir kt. kurortus.

Dominikos Respublikos kurortai vilioja nardytojus ir burlentininkus. O gal norite pirmą kartą nerti į vandens gelmes ir pažinti povandeninį pasaulį? Tuomet geresnės vietos nė nerasite – pažintis su įstabiu vandens pasauliu bus įsimintina patirtis. Galimas paviršinis bei giluminis nardymas. Jei nardymas nevilioja, yra ir daugiau šaunių pramogų, pavyzdžiui, žvejyba jūroje, raftingas kalnų upėmis, keturračiai, kaitavimas, plaukimas baidarėmis ar kanojomis, buriavimas, džipų safaris, vandens motociklai ir daug kitų.

Praktinė informacija

Valstybinė kalba Dominikos Respublikoje – ispanų.

Nacionalinė valiuta – Dominikos pesas (DOP). 1 euras atitinka 57 DOP (skaičiai nežymiai gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu metu galiojančio valiutų kurso).

Dominikos Respublikoje vyrauja tropinis klimatas. Vidutinė mėnesio temperatūra lygumose siekia 25–27 laipsnius, o kalnuotoje šalies dalyje apie 18 laipsnių. Vasaromis nereikia nustebti, jei termometro stulpelis dieną pasieks net 40 laipsnių.

Jei nenorite, kad atostogas apkartintų lietus, kelionės į Dominikos Respubliką neplanuokite gegužės–spalio mėnesiais.

Dominikos Respublikoje dažnas reiškinys – uraganai, didžiausia rizika pietinėje šalies pakrantėje rugpjūčio–spalio mėnesiais.

Jei prioritetą teikiate kainai, tai palankiausias laikas keliauti į Dominikos Respubliką bus birželis–spalis, o aukščiausios kainos vyrauja vasario–kovo mėnesiais ir per didžiąsias metų šventes.

Kelionei po salą išsinuomokite automobilį.

Jei Dominikos Respublikoje neplanuojate užsibūti ilgiau kaip 30 dienų, viza nereikalinga, bet reikia pasirūpinti turistine kortele. Ją įsigysite atvykę į šalį - oro uoste.