Kelionės į Egiptą

Ko tikėtis šalyje

Tūkstantmečių istoriją skaičiuojantis Egiptas: vieniems – tobula vieta atostogoms, kitiems – laiko mašina į senosios civilizacijos epochą. Egiptas (angl. Egypt)

Egiptas (visas pavadinimas – Egipto Arabų Respublika) įsikūręs šiaurinėje Afrikos dalyje, o jo krantus skalauja Viduržemio jūra, taip pat Raudonoji. Egipto istorija turtinga, prasidėjusi nuo senosios Egipto civilizacijos, klestėjusios Nilo slėnyje.

Kelionė į Egiptą – viena populiariausių krypčių į šiltuosius kraštus, kurią renkasi mūsų šalies gyventojai. Egiptas vilioja patraukliomis kainomis ir ypač atostogoms tinkamu klimatu – čia karšta ir saulėta ištisus metus.

Egiptas pasitinka atostogoms subalansuotu oru, tūkstantmečius skaičiuojančiais istoriniais paminklais, horizonte išnykstančia dykuma ir, žinoma, piramidėmis.

Ką aplankyti Egipte?

Nesvarbu, kelintą kartą vyktumėte į Egiptą, čia visuomet bus, ką pamatyti, jei nenorite visų atostogų praleisti kaitindamiesi saulėje.

Be jokios abejonės, reikšmingiausias lankytinas objektas Egipte yra garsiosios Gizos piramidės, stūksančios dykumoje, Kairo pakraštyje. Cheopso piramidė yra vienintelis iki šiandien išlikęs senojo pasaulio stebuklas. Tad nenuostabu, kad pamatyti jo plūsta didžiuliai turistų srautai.

Libijos dykumos viduryje driekiasi bene egzotiškiausia vieta Egipte – Sivos oazė. 

Apžiūrėkite Ibn Tuluno mečetę, žavinčią subtilia elegancija ir tuo išsiskiriančią iš kitų Kairo architektūros statinių. Ji priskiriama didžiausioms pasaulio mečetėms.

Kelionė į Egiptą yra proga aplankyti Karalių slėnį – Egipto faraonų laidojimo vietą, įsikūrusią Nilo vakariniame krante. Slėnyje yra daugiau kaip šešios dešimtys kapaviečių. Būtent čia 1922 metais atrasta ir garsiojo Tutanchamono kapavietė.

Aplankykite nedidelį žvejų kaimelį Dahabą, nutįsusį palei Raudonosios jūros krantą. Jis nuo triukšmingojo Šarm El Šeicho nutolęs mažiau nei per šimtą kilometrų, bet yra visiška šio kurorto priešingybė. Dahabas - viena tų vietų, kuri nesulaukia masinių turistų srautų. Čia atvyksta norintys pabėgti nuo kurortinio šurmulio, chaoso. Šiame mieste rasite ramybę, jaukų senamiestį, puikią atmosferą ir įstabias vietas nardymui.

Net jei nesate muziejų mėgėjas, Nacionalinį Egipto muziejų aplankyti yra rekomenduojama. Jame saugoma per šimtą tūkstančių eksponatų, atspindinčių beveik visus Egipto istorijos periodus. Be galybės įdomių eksponatų, du sulaukia didžiausio dėmesio: Tutankhameno kapas ir Mumijos kambarys, kuriame saugoma net 27 mumijos iš faraonų laikų.

Keliaujant po Egiptą tiesiog privalu leistis į kruizą Nilu. Tai unikali proga pasigrožėti gamta, pažinti pakrantėse gyvenančių vietinių gyvenimo būdą, iš arti pamatyti buities ypatumus, aplankyti istorinius paminklus, senovinius miestus, alsuojančius Egipto civilizacijos dvasia ir menančius anuometinę galybę.

Egipto krantus skalauja Raudonoji jūra, traktuojama kaip viena gražiausių nardymui skirtų vietų pasaulyje. Neapsakomai perregimas jūros vanduo suteikia progą be didelių pastangų pamatyti povandeninio pasaulio stebuklingą grožį. Tad viešėdami Egipte būtinai išbandykite nardymą Raudonojoje jūroje. Užsukite ir į visiškai šalia Šarm El Šeicho įsikūrusį, į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą, Raudonosios jūros draustinį.

Praktinė informacija

Valstybinė kalba – arabų. Daugelyje turistų lankomų vietų susikalbėsite angliškai, vokiškai.

Nacionalinė valiuta – Egipto svaras (EGP). 1 euras atitinka 21,12 EGP (skaičiai šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso ir keitimo vietos).

Didžioji dalis vietinių – musulmonai.

Egipto šiaurinėje dalyje vyrauja subtropinis klimatas, o likusioje (didžiojoje) šalies dalyje  – tropinis. Egipte vasaros itin karštos – dienomis temperatūra neretai pasiekia ir 50 laipsnių, bet vyrauja nemaži temperatūrų skirtumai tarp dienos ir nakties, tad vakarai ir naktys gerokai vėsesnės. Po dienos karščio ta vėsuma labai maloni. Kelionė į Egiptą dažnai pasirenkama žiemą, nes šaltuoju metų laiku čia vyrauja gana optimali temperatūra – vidutiniškai 20–25 laipsniai.

Planuodami kelionę į Egiptą pasirūpinkite viza.

Nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo, valgyti neplautų vaisių.

Gerbkite vietines tradicijas, religiją. Moterims gatvėse nerekomenduojama dėvėti pernelyg atvirų drabužių. Eidami į šventas vietas vyrai neturėtų dėvėti šortų, moterims reikėtų pasirūpinti, kad rankos, keliai būtų uždengti.