Kelionės į Estiją

Ko tikėtis šalyje

Pakrantėje išsirikiavusios salos, užburianti gamta, technologinės pažangos paliesti miestai ir miesteliai, lankytinų objektų gausa – taip, tai Estija, viena iš Baltijos šalių trijulės, nuo mūsų kiek daugiau nutolusi, todėl tik dar įdomesnė ir labiau viliojanti.
Estija – puikus pasirinkimas tiek trumpai, savaitgalio, tiek ilgesnei viešnagei. Čia gausu lankytinų objektų, pramogų vaikams, suaugusiems ir šeimoms, daug įstabių gamtos kampelių, žadančių pasakišką laiką harmoningos aplinkos apsuptyje. Viešėdami Estijoje turėsite puikų laiką, tik susidarykite kelionės maršrutą iš anksto, mat čia visko tiek daug, kad kelionės planas suteiks kryptingumo ir leis efektyviai planuoti savo viešnagės Estijoje laiką.
Kelionei po Estiją galite rinktis automobilį, daugelį vietų galite aplankyti važiuodami dviračiais, keliaudami pėstute.
 

Populiariausių Estijos miestų žavesys

Talinas
Talinas yra Estijos sostinė, o bene kiekviena sostinė ar šiaip didesnis miestas turi savo senąją dalį – senamiestį. Pastarieji paprastai yra įspūdingi ir žavi išskirtine aura, architektūra, gatvių išdėstymu ir pan. Talinas šiame kontekste nėra išimtis. Jo senamiestis įspūdingas ir nenuostabu, jog daugelis čia atvykstančių net ne pirmą kartą būtinai susiplanuoja pasivaikščiojimą po Talino senamiestį.
Estijos sostinėje taip pat Jus sužavės dar XIII amžiuje statyta Rotušės aikštė, kadaise buvusi mugių susitelkimo vieta. Įspūdingai atrodo bastionų tuneliai, besidriekiantys po žeme, verta skirti laiko ir užkopti ant Tompea kalvos, kurioje rasite net kelias apžvalgos aikšteles, dovanosiančias įspūdingus miesto panoramos paveikslus. Vietiniai rekomenduoja čia užkilti saulei leidžiantis – vaizdas paliks neišdildomą įspūdį.
Ar žinote, jog Taline yra statinys, kažkada buvęs aukščiausiu pasaulyje?  Tai – Šv. Olavo bažnyčia, kuri taip pat turi apžvalgos aikštelę.
Meno, kultūros mylėtojai Taline turės džiaugsmo aplankyti įspūdingus muziejus, parodas. Estijos sostinė nepagailės įdomių lankytinų objektų ir turiningo laiko šiame mieste.

Tartu
Miestas dažnai pavadinamas studentų sostine, tačiau taip yra dėl čia įsikūrusio seniausio šalyje universiteto. Iš tiesų Tartu garsus tikrai ne tik universitetu ir pateisins net itin įnoringų keliautojų smalsumą. Viešintiems čia rekomenduojama pasižvalgyti po Rotušės aikštę. Ar girdėjote, jog rotušės bokšto varpeliai, kurių yra apie dvi dešimtis, keliskart per dieną skambina įstabias melodijas?
Tartu yra įsikūręs Ahhaa mokslo ir inovacijų centras, tobulai sujungiantis technologijas su kūrybiškumu. Tiesa, įėjimas į šį centrą yra mokamas.
Jei mėgstate laiką leisti romantiškai, esate neabejingi pasivaikščiojimams po gražiausias miestų vietas, tai Tartu senamiesti laukia Jūsų. Siauros gatvelės, žavingi pastatai, itin jauki aura yra tobula vieta taip vadinamam lėtajam turizmui – kelionei pėsčiomis. Mėgstantiems kulniuoti pėstute labai rekomenduojamas ir miesto parkas, kuriame simpatijas pelnys išskirtinė augmenija, skulptūros, dailūs tilteliai.

Pernu
Šis miestas bus tobulas pasirinkimas, jei norite viešnagės Estijoje metu aplankyti šalies pajūrį. Kaip ir kituose miestuose, taip ir Pernu rekomenduojama aplankyti senamiestį. Jūsų simpatijas čia neabejotinai pelnys baroko stilių reprezentuojanti Šv. Elžbietos bažnyčia, viena įspūdingiausių – XVIII amžiuje iškilusi Jakaterinos bažnyčia. Mieste dėmesio verta rotušė, seniausiu miesto statiniu įvardijamas Raudonasis bokštas, Pernu muziejus. O jei esate neabejingi golfui, tai galite skirti laiko ir čia įsikūrusiam golfo aikštynui, kuris yra vienas profesionaliausių visos šalies mastu.

Garsioji Saremos sala: ką ji siūlo keliautojams?
Jau vien žodis „sala“ skamba romantiškai, paslaptingai ir asocijuojasi su kitokia kelione bei pažinimu. Estijos Saremos sala yra viena patraukliausių Baltijos jūroje.
Be to, kad ši sala žavi pasakiškais vaizdais, ramybe bei harmonija, čia galite aplankyti ir tam tikrus įdomius objektus, pavyzdžiui, daug dėmesio sulaukia vėjo malūnų kalva. Norintys susipažinti su salos istorija turėtų traukti į  Kuresarės pilį-tvirtovę. Dar saloje verta apžiūrėti ir milžinišką meteorito kraterį, vieną populiariausių objektų Saremoje. Nenuostabu, nes kraterio plotis siekia net daugiau kaip šimtą metrų, o gylis – virš poro dešimčių metrų! Šioje vietoje dabar tyvuliuoja ežeras.
Saremoje galite pasirinkti iš plataus kitų objektų sąrašo, pavyzdžiui, didžiausia saloje Poide bažnyčia, dolomitų kasyklos, 22 metrus aukščio siekianti Mustjala uola, įspūdingi skardžiai, neretą žavi ir šioje salote stypsantys švyturiai. Štai nuo Pangos skardžio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Ši uolienų atodanga siekia kiek daugiau kaip dviejų dešimčių metrų aukštį – tai tobula vieta ieškantiems ramybės, harmonijos, norintiems stebėti įstabius saulėlydžius.

Ką dar verta aplankyti Estijoje?
Galbūt Estijoje viešėsite ilgiau ir norite pamatyti kur kas daugiau nei didieji miestai? O gal jau buvote ne kartą ir ieškote, ką dar įtraukti į būtinų pamatyti šioje šalyje objektų sąrašą? Galbūt nemėgstate vaikštinėti po miestus ir labiausiai žavitės gamtos stebuklais? Tuomet pateikiame dar kelias dėmesio vertas vietas. Viena iš jų – Lahemos nacionalinis parkas, įkurtas dar 1971 metais. Čia turėsite progą pasigrožėti aukščiausiu kriokliu Estijoje.
Neabejingus gamtai kviečia dar vienas nacionalinis parkas – Matsalu, turtingas įstabių maršrutų, kuriais keliauti galima dviračiais, pėsčiomis arba... baidarėmis! Įstabi patirtis laukia Jūsų pasirinkus bet kurį keliavimo būdą. Jei šiame nacionaliniame parke viešėsite rudenį, turėsite unikalią progą išvysti migruojančius paukščius.
Gamtos mylėtojams tikrai patiks ir Peipaus ežeras, tyvuliuojantis Estijos ir Rusijos pasienyje. Tai vienas didžiausių ežerų visoje Europoje. Skirkite laiko kelionei palei šį ežerą, kur įsikūrusios senosios žvejų gyvenvietės – tai puiki proga susipažinti su giliomis tradicijomis ir anuometiniu gyvenimo būdu.
Užsukite į Narvą – pasienyje su Rusija įsikūrusį miestą, kuriame bene labiausiai smalsuolius traukia garsioji Narvos pilis, šiuo metu glaudžianti miesto muziejų.
Jei į Estiją keliausite šaltuoju metų laiku ir nesate abejingi žiemos pramogoms, Jums į maršrutą būtina įtraukti Otepę, pelnytai tituluojamą šalies žiemos sostine. 
Jei Saremos saloje jau esate buvę, Estija turi ką dar pasiūlyti Jums – aplankykite laukine gamta žavinčią Hyjumos salą. Čia nepaprastai patiks dievinantiems gryną orą, natūralią gamtą ir mėgstantiems aktyvų poilsį.

Įdomūs dalykai apie Estijos miestus. Ar žinote, kad...

  • Estijos sostinės Talino pavadinimas greičiausiai kildinamas iš danų kalbos žodžių junginio „taani linna“, kuris reiškia „danų miestas“. Tokia versija visiškai tikėtina, mat jei praskleistume istorijos šydą, išvystume, jog XIII amžiuje šalyje buvo įsitvirtinusi Danijos karalystė.
  •  Antras pagal dydį Estijos miestas Tartu bene labiausiai garsus yra dėl savo universiteto, metus skaičiuojančio dar nuo XVII amžiaus. Tai labiausiai vertinama mokslo įstaiga visos šalies mastu.
  • Pernu miestas yra tikras traukos centras vasarą. Nors pagal plotą šis miestas yra įspūdingas, tačiau gyventojų, palyginti, tikrai nedaug – tai viena iš žavių Pernu būdingų savybių, leidžiančių miesto svečiams mėgautis jo žavesiu ir gerte gerti į save visa, ką šis miestas suteikia.
  • Hapsalu yra vienas populiariausių kurortų Estijoje, sulaukiantis daug smalsuolių. Bene daugiausia jų čia atvilioja purvo vonios bei daugybė kitų SPA procedūrų. Šiandien kurortas palieka geriausius įspūdžius skirtingų poreikių turintiems keliautojams: tiek ištroškusiems romantikos, tiek ramaus poilsio su šeima.

Susižavėjote Estija? Norite gero laiko, tačiau netoli namų? Ši šalis bus tobulas variantas!