Kelionės į Graikiją

Ko tikėtis šalyje

Graikija (angl. Greece)

Pietinėje Europos dalyje jaukiai įsitaisiusi viena seniausių ir gražiausių žemyno šalių – Graikija. Jos krantus skalauja net trys jūros: pietuose – gražioji Viduržemio jūra, rytinėje dalyje – Egėjo, o vakaruose – Jonijos jūra. Kone penktadalį šalies teritorijos užima salos, kurių Graikija turi galybę. Šalies reljefas labai kalnuotas – beveik 80 procentų Graikijos teritorijos užima kalnai.

Graikijos istorija skaičiuojama nuo II tūkstančių metų prieš mūsų erą – nuo Egėjo civilizacijos klestėjimo Balkanų pusiasalyje.
Šiandien keliautojus pasitinka modernioji Graikija, laikoma kaip Senovės Graikijos palikuonė, turinti įspūdingą senųjų laikų palikimą, skaičiuojantį keliolika į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktų istorinių objektų.
 

Ką aplankyti Graikijoje?

Graikijai turistų srautų gali pavydėti daugelis šalių. Turtinga istorinio palikimo ir nuostabių gamtos kampelių ji masina keliautojus ne tik iš Europos, bet ir iš kitų pasaulio šalių. Ką gi pamatyti Graikijoje?

Svečiuodamiesi Graikijoje aplankykite šalies sostinę Atėnus – vieną seniausių miestų Europoje. Akropolis – bene daugiausia lankytojų sulaukianti vieta ne tik sostinėje, bet ir visoje šalyje.

Besidomintys archeologija ir ne tik turėtų aplankyti antikinius Delfus, kurie senaisiais laikais buvo laikomi Apolono buveine. Anuomet gyventojai atvykdavo čia, kad paklaustų žynių ir dievų, kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje. Čia atvykę apžiūrėsite antikinio teatro, Apolono šventyklos, stadiono ir kitų anuometinių statinių griuvėsius.

Skirkite laiko Salonikams – antram didžiausiam šalies miestui. Jame apžiūrėkite Aristotelio aikštę, Šv. Jurgio rotondą, Baltąjį bokštą, Šv. Demetrijaus baziliką.

Kelionė į Graikiją – tai proga pamatyti ant aukštų uolų įsitaisiusius vienuolynus, kurie tarytum kabo ore. Meteora vadinama vietovė sulaukia didelių turistų srautų. Šiandien turėsite progą išvysti tik šešis išlikusius vienuolynus, o viduramžiais jų buvo net daugiau kaip pora dešimčių!

Nepriklausomai nuo to, kurioje šalies vietoje apsistosite, būtinai aplankykite Santorinio salą. Jai vienareikšmiškai tenka gražiausios šalies salos titulas. Baltos ir mėlynos spalvų dominavimas bei lengvas kontrastas kuria itin romantišką įvaizdį, nostalgišką ir lengvai žavingą atmosferą. Sniego baltumo nameliai melsvais ir ryškiai mėlynais stogais, pabirę po visą salą, žydra jūra, įstabūs saulėlydžiai, didingi skardžiai ir idiliški paplūdimiai – Santorinio sala garantuos pasakišką laiką.

Dėmesio verta ir Korfu sala, jaukiai įsitaisiusi Adrijos jūroje. Jei daugelyje šalies salų dominuoja uolos ir kalnuoti reljefai, tai Korfu tarytum didžiulis kontrastas – ji sodrios žalios spalvos, kurią suteikia žaliuojanti augmenija, čia apstu šimtamečių alyvmedžių.

Turistų mylima Kreta dažnai tampa vestuvių vieta. Be idiliškų paplūdimių, romantika alsuojančių miestelių, Kretoje galite leistis į atrakciją – žygį ilgiausiu tarpekliu Europoje.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba Graikijoje – graikų. Nedidelė dalis gyventojų vartoja ir turkų kalbą. Anglų kalba populiariausia iš užsienio kalbų, todėl daugelyje vietų turėtumėte nesunkiai susikalbėti angliškai, kai kur gali pavykti ir vokiškai, prancūziškai.
  • Nacionalinė valiuta Graikijoje – euras (EUR).
  • Graikijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, kuriam būdingos švelnios, kiek drėgnokos žiemos, bet sausos ir karštos vasaros. Pajūrio zonose šaltuoju metų laiku nešalta, sniego iškrenta labai retai, bet lyja dažnokai. Vasaromis temperatūra ir saulė lepina, bet neretai pasitaiko audrų. Centrinėje šalies dalyje žiemos gerokai šaltesnės, palyginti su pakrančių teritorijomis. Jonijos pakrantė yra bene drėgniausia šalies vieta. Atėnuose vasaros ypač karštos, o šaltuoju metų laiku labai dažnai lyja, temperatūros stulpeliai paprastai nenukrenta žemiau nulio.
  • Jei esate jautrus karščiui, į Graikiją neplanuokite kelionės liepą–rugpjūtį, nes termometro stulpeliai neretai pakyla iki 40 laipsnių.
  • Kelionei po Graikiją rinkitės taksi arba autobusus. Žinoma, patogiausia išsinuomoti automobilį ir šalį pažinti savarankiškai bei nepriklausomai.