Kelionės į Indiją

Ko tikėtis šalyje

Neįtikėtinais kontrastais nustebinsianti Indija! Indija (angl. India)

Indija, kurios visas pavadinimas yra Indijos Respublika, driekiasi pietinėje Azijos dalyje ir garsėja kaip antra šalis pasaulyje pagal gyventojų skaičių. Šalies krantus skalauja Indijos vandenynas, o visai netoli Indijos krantų vandenyje „pabirusios“ tokios salos kaip keliautojų itin mylima Šri Lanka, taip pat jaunavedžių dievinami Maldyvai.

Šalies pavadinimas kildinamas nuo Indo upės, kurios didžioji dalis dabar yra kaimyniniame Pakistane. Šiaurinėje šalies dalyje vyrauja didingieji Himalajai, sudarantys ištisas kalnų grandines. Rytinėje ir centrinėje Indijos dalyje – lygumos, vakaruose – driekiasi Tharo dykuma. O štai pietinėje šalies dalyje yra Dekano plokščiakalnis.

Kelionė į Indiją – tai kelionė į kontrastų kupiną šalį, kuri didžiuojasi įstabia gamta, kvapą gniaužiančiai kriokliais, balto smėlio paplūdimiais, modernių pastatų perpildytais ir didžiulių gatvių išvagotais didmiesčiais ir vos civilizacijos paliestais kaimeliais...
 

Ką aplankyti Indijoje?

Neabejotinai sąraše „Ką pamatyti Indijoje“ turi būti įrašytas garsusis Tadžmahalas, stūksantis Agros mieste. Dar 1631 metais pradėjus statybas, statinys buvo baigtas tik 1654 metais. Jį statė net apie 20 000 žmonių. Tadžmahalas – tai indų, persų, turkų ir islamo architektūros akcentų pynė. Šį nuostabų statinį galite išgirsti vadinant ir labai lyriškai – „ašara ant amžinybės veido“.  

Indijoje apžiūrėkite į UNESCO paveldo sąrašą įrašytą Bom Jesus baziliką – tikrą puošniojo baroko pavyzdį Indijoje. Bazilika iš pirmo žvilgsnio gali nustebinti savo kuklumu, pavergti elegancija ir subtilumu ir dar kartą nustebinti paslėpta prabanga – grindimis, kuriose spindi brangakmeniai.

Norintiems egzotikos verta užsukti į Shanti kaimelį ir įsilieti į vietinių gyvenimą: pamatyti jų buitį, tradicijas, kasdienio gyvenimo ypatumus. Tai bus nepamirštama ir neįkainojama patirtis, nuolat priminsianti šią turiningą kelionę. Apžiūrėti kaimelį galėsite ne įprastai, o jodami ant dramblio!

Aukso šventyklos pavadinimu žinomas Harmandir Sahib traukia didžiulius smalsuolių keliautojų srautus - čia plūsta piligrimai iš visos Indijos. Svečiuojantis Indijoje būtina pamatyti ir Virupaksha šventyklą, didingai stūksančią Hampi mieste.

Svečiuojantis Indijoje, nepriklausomai nuo to, ar keliaujate su vaikais, ar be jų, verta užsukti į Kanha nacionalinį parką.

Jei norite atsipūsti, pasilepinti pasyvaus poilsio malonumais paplūdimyje, pasimėgauti saulės voniomis, tuomet keliaukite į Palolem – vieną gražiausių paplūdimių Indijoje. Iš abiejų pusių saugomas iškyšulių paplūdimys yra ramus ir be galo gražus, pelnytai prilyginamas rojaus kampeliui. 

Senovei ir istorijai neabejingi turėtų apsilankyti Varanasyje – šiaurinėje Indijos dalyje įsikūrusiame senovės mieste. 

Indijoje būtinai aplankykite Delį, unikalų ir spalvingą miestą. Čia turėsite progą apžiūrėti daugybę paminklų, griuvėsių, rūmų, šventyklų, mauzoliejų ir t.t. Be veiklos neliks ir muziejų gerbėjai – Delis jų skaičiumi pranoksta ne vieną pasaulio valstybių sostinę. Keliautojus žavi Nacionalinis muziejus, Nacionalinė šiuolaikinio meno galerija, Tarptautinis lėlių, Nacionalinis vaikų muziejus, net Tualetų muziejus ir kiti. Keliaujantieji su mažaisiais turėtų užsukti į Delio zoologijos sodą.

Praktinė informacija

  • Indijoje kalbama tokiomis kalbomis: hindi, bengalų, tamilų, gujrati, marathi. Įdomu tai, kad šioje šalyje vyrauja 25 pagrindinės kalbos ir dar pora šimtų kitų kalbų bei dialektų. Didžioji dalis šių kalbų ir dialektų kildinami iš sanskrito – vienos seniausių kalbų pasaulyje. Šalyje plačiai vartojama ir anglų kalba, todėl nesunkiai ja susikalbėsite didmiesčiuose, viešbučiuose, taip pat bankuose ir kitose valstybinėse įstaigose, restoranuose.
  • Nacionalinė valiuta – Indijos rupija (INR). 1 euras atitinka 77 INR (šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
    Didžioji dalis Indijos gyventojų išpažįsta induizmą.
  • Indijoje vyrauja nevienodas klimatas: pietinėje ir centrinėje šalies dalyse – tropinis klimatas, o šiaurėje – vėsiau. Bendrai galima skirti tris gana ryškius klimato sezonus. Musoniniai lietūs, prasidėję maždaug gegužės viduryje, trunka iki spalio mėnesio. Indija labai vertinama kaip žiemos kelionių kryptis, kadangi žiemą čia sausa, vėsiau. Žiemos sezonas trunka nuo spalio iki balandžio.
  • Indijoje nerūkykite viešose vietose.
  • Nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo.
  • Šventose vietose apsirenkite santūriau, pridenkite kuo daugiau kūno, moterys ant galvos turėtų užsidėti skraistę. Įeidami į šventyklas nusiaukite.