Kelionės į Keniją

Ko tikėtis šalyje

Rytų Afrikos brangakmenis Kenija – ideali kryptis tiems, kurie trokšta glaustis idiliškų paplūdimių, laukinės gamtos ir nepaprastai įspūdingos augmenijos bei gyvūnijos glėbyje. Kenija (angl. Kenya)

Kenija, kurios pilnas pavadinimas yra Kenijos Respublika, įsitaisiusi rytinėje Afrikos dalyje. Šalies pavadinimas kildinamas nuo Kenijos kalno pavadinimo, kuris išvertus reiškia „baltas“. Kadaise šalis vystėsi kaip atskiri du regionai: rytinis ir vakarinis. Rytinis regionas, skalaujamas Indijos vandenyno buvo musulmoniška Svahilių civilizacija. O štai vakarinė dalis buvo ypač tankiai apgyvendinta dėl palankių gamtinių sąlygų. Luhjai buvo čia dominuojanti etninė grupė. Tik nuo XIX amžiaus rytine Afrika susidomėjo Europos valstybės.

Kelionė į Keniją – tai kelionė į egzotišką Afrikos šalį, kurioje puikiai dera pažangi šiuolaikinė civilizacija su laukine gamta. Kenija užburs idiliškais paplūdimiais, įstabaus grožio koraliniais rifais, nematytais augalais, laukine gamta, savitu vietinių gyvenimo būdu...

Ką aplankyti Kenijoje?

Kenija turtinga ežerais, jos krantus glosto nuostabus Indijos vandenynas, didelę dalį šalies užima Rytų Afrikos plokščiakalnis, šalyje nemažai savanų, tropinių miškų, yra ir pusdykumių – toks įvairus koloritas Keniją daro itin patrauklią įvairių poreikių turintiems keliautojams.

Svečiuodamiesi Kenijoje aplankykite Nairobį, kurį supa nacionalinių parkų gausa, o pačiame mieste Jums atviri muziejai, religiniai pastatai bei galerijos.
Kelionė į Keniją – tai proga pamatyti įspūdingą Masai Mara nacionalinį laukinės gamtos rezervatą, įsikūrusį Kenijos pietvakariuose. Tai nebe daugiausia lankytojų šalyje sulaukiantis parkas. Be kvapą gniaužiančio kraštovaizdžio, jis žavi labai įvairia gyvūnija: gazelės, buivolai, antilopės gnu, žirafos, begemotai, gepardai, hienos ir daug kitų egzotiškų gyvūnų. Toliau šis parkas pereina į kitą – Serengečio parką.

Nepaprastai gražiu kraštovaizdžiu ir gyvūnų įvairove masina Nakuru nacionalinis parkas, Nairobio nacionalinis parkas, Tsavo nacionalinis parkas. Pastarasis padalytas į dvi dalis: Rytų ir Vakarų. Jame ypač sužavės lava užlieti laukai – vaizdas nekasdienis. Rytų parke užburs kraštovaizdis – uolos, didingas krioklys bei viena didžiausių ugnikalnio lavos vagų pasaulyje. Vakarų parke susipažinsite su labai daug gyvūnų rūšių ir išvysite Chaimu – ugnikalnio kraterį.

Svečiuodamiesi Kenijoje būtinai išbandykite safarį – tokio safario nerasite nė vienoje kitoje šalyje. Kelias dešimtis nacionalinių parkų turinti Kenija sulaukia didelių turistų srautų, kurių kelionės tikslas – laikas, praleistas laukinės gamtos prieglobstyje.

Kenijoje išbandykite ir nardymą. Nepriklausomai nuo to, ar esate tai daręs, ar norite išmokti, Kenijos pakrantė bus ideali vieta.

Jei Jūsų prioritetas – pasyvus poilsis, lepinantis saulės voniomis – Kenija taip pat bus vienas geriausių pasirinkimų. Idiliški paplūdimiai Indijos vandenyno pašonėje garantuos pasakiškas atostogas ir kokybišką poilsį.

Jei jau domėjotės Kenija, tikrai žinote, kad šalis garsi ir savo kavos bei arbatos plantacijomis. Tikrai ne kiekvienoje valstybėje išvysite tokį reginį, tad viešėdami Kenijoje būtinai skirkite laiko apsilankymui milžiniškose arbatos ir kavos plantacijose, susipažinti su žaliavos auginimo ypatumais, įsigyti ką tik paruoštų arbatžolių.

Praktinė informacija

Valstybinės kalbos Kenijoje – suahelių, anglų.

Nacionalinė valiuta Kenijoje – Kenijos šilingas (KES). 1 euras atitinka 121,19 KES (skaičiai nežymiai gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).

Kenijoje vyrauja subekvatorinis klimatas. Vidutinė oro temperatūra pakrantėje siekia maždaug 24–27 laipsnius, o kalnuose gerokai vėsiau – apie 12–18 laipsnių. 

Vakarinėje šalies dalyje termometro stulpeliai vidutiniškai pakyla iki 22–24 laipsnių. Į šalį nerekomenduojama keliauti kovo–gegužės mėnesiais ir spalio–lapkričio mėnesiais, nes šiais laikotarpiais labai ryškus lietingasis sezonas. Tiesa, spalį–lapkritį jis nėra toks ryškus, palyginti su pavasariu. Sausringiausia vieta šalyje – šiaurės rytai.

Jei kelionės į Keniją tikslas – nardymas ir kitos vandens pramogos, tuomet kelionę planuokite sausio–kovo arba rugsėjo–gruodžio mėnesiais.

Planuodami kelionę į Keniją pasirūpinkite viza. Prašymą išduoti vizą galite pateikti elektroniniu būdu Kenijos vizų išdavimo sistemoje.

Kenijoje nevartokite vandens iš čiaupo, nevalgykite neplautų vaisių ir daržovių, negerkite pirktinių gėrimų su ledų kubeliais.

Pasirūpinkite apsauga nuo saulės.

Visada turėkite grynųjų pinigų, nes ne visur galėsite atsiskaityti kortelėmis.

Likus porai mėnesių iki kelionės pasikonsultuokite su savo gydytoju dėl skiepų.