Kelionės į Naujają Zelandiją
Ko tikėtis šalyje
Naujoji Zelandija – Ramiojo vandenyno perlas, sudarytas iš daugybės salų. Čia Jūsų laukia itin platus nuotykių ir nepamirštamų potyrių spektras! Naujoji Zelandija (angl. New Zealand)
Ramiajame vandenyne įsikūrusi salų valstybė Naujoji Zelandija yra viena egzotiškiausių kelionių krypčių. Polineziečių gentys šalies teritoriją apgyvendino maždaug XI–XIV amžiuje. Bene tvirčiausiai čia įsikūrė maoriai.
Nors Naująją Zelandiją sudaro daug salų, dvi iš jų yra didžiausios – Šiaurinė sala ir Pietinė sala. Tarp pastarųjų įsispraudęs Kuko sąsiauris.
Kelionė į Naująją Zelandiją – tai kelionė į salas, pasižyminčias skirtingu kraštovaizdžiu ir savitu koloritu. Gerokai daugiau kaip pusę šalies salų paviršiaus „užgrobę“ kalnai, lavos ir aukštumos. Štai vienos didžiųjų salų – Pietinės – vakarinėje dalyje driekiasi didžiuliai Pietų Alpių kalnai, kurių didelį plotą dengia milžiniški ledynai. Šiaurinė sala savotiška kitaip – jos centre yra vulkaninė plynaukštė, kur išdidžiai stūkso ne vienas ugnikalnis. Be pastarųjų, čia gausu ir karštųjų versmių bei geizerių. Tikriausiai jau neabejojate, kad kelionė į Naująją Zelandiją atneš daug potyrių, garantuos solidų įspūdžių bagažą ir suteiks progą pasigrožėti nepaprastai gražiu kraštovaizdžiu.
Ką aplankyti Naujojoje Zelandijoje?
Ypatingo grožio salų valstybė Naujoji Zelandija įvairiapusė, todėl ir šalies svečiams siūlo platų potyrių bei nuotykių spektrą. Milžiniški kalnai ir neįžengiami miškai, ugnikalniai ir paplūdimiai, ledynai ir karštosios versmės, fiordai ir geizeriai... Tai – Naujoji Zelandija!
Jei svečiuositės Naujosios Zelandijos Pietų saloje, aplankykite Abelio Tasmano nacionalinį parką. Jis būtinai turi atsidurti Jūsų „Ką aplankyti Naujojoje Zelandijoje“ sąraše.
Čia neišvysite jokių transporto priemonių, išskyrus mažyčius lėktuvėlius ir valtis. Be įstabaus kraštovaizdžio, nacionaliniame parke susipažinsite su mėlynaisiais pingvinais ir daug kitų retų paukščių.
Pietų saloje besisvečiuojantys turėtų aplankyti ir Kaikoura miestelį, nediduką, bet labai žavingą ir jaukų. Čia Jūsų dėmesio laukia delfinai, albatrosai, mėlynieji banginiai. O jei esate jūros gėrybių mylėtojas, tuomet šio miestelio vietos restoranėliuose privalote paragauti nuostabaus skonio jūros gėrybių patiekalų.
Architektūros, meno gerbėjams patiks Šiaurės salos vakarinėje pakrantėje įsikūrusiame Neipiro miestelyje, žavinčiame art deco stiliui būdinga architektūra.
Į Koromandelio pusiasalį traukite tie, kurie nori pasilepinti pasyviu poilsiu idiliškoje aplinkoje. Čia Jus pasitiks švelnaus smėlio paplūdimiai, miškų žaluma, jaukūs ir turintys ką „papasakoti“ miesteliai. Bene įdomiausias Karštojo Vandens paplūdimys. Išsikaskite smėlyje baseinėlį ir jis neilgai trukus prisipildys vandens. Karšto vandens!
Jei lankysitės Oklende, apžiūrėkite Sky Tower – miesto televizijos bokštą, turintį įspūdingą apžvalgos aikštelę. Bokštas siekia net 328 metrus. Jei esate adrenalino fanatikas, patekote būtent ten, kur reikia – bokšte siūloma pramoga Jus sužavės. Galėsite pasivaikščioti 200 metrų aukštyje esančia atbraila, kurios plotis – tik 1,2 metro! Jei pagalvojote: „Et, tiek čia to adrenalino...“, tuomet tikrai turėtumėte išbandyti šuolį su guma!
Į lankytinų objektų sąrašą Naujojoje Zelandijoje įtraukite ir Tongariro nacionalinį parką, kuriame grožėsitės vulkanų suformuotu kraštovaizdžiu. Dar vienas objektas, kuriame neabejotinai padarysite daugybę nuotraukų, yra Milford Sound. Tai Pietų saloje esantis fiordas, kurio pakrančių uolos siekia net daugiau kaip kilometrą aukščio! Fiordą pasakiškai gražų ir ypatingą daro iš visų pusių trykštantys kriokliai.
Aplankykite Rotorua miestą, kurio išskirtinumas – gausybė karštųjų versmių srovių ir geizerių. Šis miestas laikomas šalies terminiu kurortu.
Praktinė informacija
Valstybinės kalbos Naujojoje Zelandijoje – maorių ir anglų.
Nacionalinė valiuta – naujosios Zelandijos doleris (NZD). 1 euras atitinka 1,64 NZD (skaičiai šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu metu galiojančio valiutų kurso).
Didžiosiose – Šiaurės saloje ir Pietų saloje – Naujosios Zelandijos salose vyrauja subtropinis, jūrinis klimatas. O štai likusioje šalies dalyje – vidutinių platumų klimatas. Ne kalnuotose vietovėse termometro stulpeliai sausio mėnesį neretai viršija 25 laipsnius šilumos, bet kalnuose temperatūra gerokai mažesnė – apie 10 laipsnių ar kiek daugiau. Liepos mėnesį ne kalnuotose vietovėse sušyla vidutiniškai iki 10–15 laipsnių, bet kalnuose temperatūra dažnai nesiekia nė nulio laipsnių.
Jei į Naująją Zelandiją vykstate turistiniais tikslais ir neketinate šalyje užsibūti, viza nėra reikalinga.