Kelionės į Vietnamą

Ko tikėtis šalyje

Gyvačių vynas, ryžių plantacijos ir dešimtys milijonų dviračių – sveikas, Vietname!

Vietnamas, kurio visas pavadinimas yra Vietnamo Socialistinė Respublika, įsikūręs Azijos pietryčiuose ir ribojasi su Kambodža, Laosu ir Kinija. Indokinijos pusiasalio rytuose besidriekianti šalis yra labai populiari atostogų kryptis. Tai nestebina, nes čia keliautojus pasitinka ne tik nuostabūs paplūdimiai, gerokai per tris tūkstančius kilometrų besitęsianti pakrantė, nepaprasti gamtos kampeliai, bet ir civilizacijos aplenkti regionai.

Šalis kalnuota, dideles teritorijas užima tankūs miškai, o per kelias platumas besidriekianti šalies teritorija suponuoja labai skirtingą klimatą atskirose Vietnamo vietovėse.
 

Ką aplankyti Vietname?

Spalvingasis Vietnamas keliautojus apsitinka įstabia gamta, egzotika ir išlaikytais bei kruopščiai puoselėjamais papročiais ir tradicijomis. Atvykę į Vietnamą turėsite turiningas atostogas.

Informacijoje, reprezentuojančioje šią šalį, visuomet pateikiama Halongo įlankos nuotrauka. Tai – rojaus kampelis. „Nusileidžiančio drakono“ užutėkiu vadinama vieta yra į rytus nuo Hanojaus. Anot legendos, įlanką sukūrė virš jos skridęs drakonas – ten, kur jo uodega paliesdavo vandenį, išdygdavo sala. Čia po įlanką vandenyje „pabirę“ daugiau kaip trys tūkstančiai įvairių dydžių salų ir uolų, didingai styrančių iš vandens. Nenuostabu, kad neapsakomo grožio įlanka įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą.

Jei viešėsite centrinėje Vietnamo dalyje, užsukite į Fongniakebango nacionalinį parką. Nors parkas įkurtas palyginti ne taip ir seniai, jis saugo du didžiulius karstinius regionus, turinčius galybę grotų ir urvų – reginys įspūdingas, pritraukiantis didelius smalsuoliu srautus.

Svečiuodamiesi Vietname aplankykite didžiausią šalies miestą – Hošiminą (ankstesnis pavadinimas – Saigonas), įsikūrusį pietinėje Vietnamo dalyje. Čia turistus vilioja muziejų gausa (pavyzdžiui, Karo muziejus, Vietnamo istorijos muziejus, Ho Chi Minh muziejus  ir kt.), akis traukiančios budistų pagodos (pavyzdžiui, Thien Hau, Quan Am, Saloi ir kt.), itin dailios architektūros Nepriklausomybės rūmai, katalikų bažnyčia – Notre Dame katedra.

Aplankykite ir Vietnamo sostinę – Hanojų. Keliaujantieji kultūriniais tikslais būtinai turėtų užsukti į Ho Ši Mino mauzoliejų, Literatūros šventyklą, dėmesio vertas ir Nacionalinis Vietnamo istorijos muziejus, o su šalies etninių grupių tradicijomis, ritualais susipažinsite Etnologijos muziejuje, menu besidomintys turėtų neaplenkti Dailės ir meno muziejaus. Matyt nereikia nė sakyti, kad Hanojuje taip pat turistus vilioja ir nepaprasto grožio budistų šventyklos.

Norintys pažinti kitokią Vietnamo pusę turėtų vykti į Mekongo deltą – unikali vieta, kur savo akimis išvysite vietinių gyvenimo būdą, buities ypatumus. Šis regionas driekiasi šalies pietvakariuose – čia Mekongo upė išsišakoja į daugybę kanalų. Mekongo deltoje išauginamų ryžių užtektų visam Vietnamui išmaitinti.

Keliaudami po Vietnamą netruksite suprasti, kad šaliai pažinti ir visiems išskirtiniams kampeliams pamatyti reikia daug laiko. Be minėtų nuostabių objektų, šalyje gausu išpuoselėtų parkų, gamtos sukurtų stebuklų, laukinės gamtos kampelių, unikalios faunos ir floros. O kur dar smaragdinis jūros vanduo ir šiltas paplūdimio smėlis! 

Praktinė informacija

  • Oficiali kalba – vietnamiečių. Anglų kalba šalyje jau pakankamai populiari, kad nesunkiai su vietiniais susikalbėtumėte ir angliškai.
  • Nacionalinė valiuta – dongas (VND). 1 euras atitinka 26 099,62 VND (gali šiek tiek keistis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Didžioji dalis vietinių išpažįsta budizmą.
  • Planuodami kelionę į Vietnamą pasirūpinkite viza.
  • Lapkritis–balandis – palankiausias laikotarpis kelionei į Vietnamą. Jei vyksite į šalies šiaurę, tikslinga žinoti, kad čia yra du sezonai: sausasis (lapkričio–balandžio mėnesiai) ir lietingasis bei karštas (gegužės–spalio mėnesiai). Vietnamo centrinėje dalyje žiemos šiek tiek lietingesnės ir vėsesnės. Vietnamo pietuose visus metus drėgna ir karšta, o liūčių sezonas – gegužės–lapkričio mėnesiais.
  • Išvykdami iš šalies išsikeiskite vietinę valiutą, nes kitur neturėsite galimybių to padaryti.