Kelionės į Ispaniją

Ko tikėtis šalyje

Flamenko ritmais burianti, puikiu vynu svaiginanti ir ryškiomis spalvomis kerinti Ispanija! Ispanija (angl. Spain)

Ispanijos Karalystė, daugeliui žinoma tiesiog Ispanija, driekiasi Europos pietvakarinėje dalyje, Pirėnų pusiasalyje. Ispanijos krantus skalauja Atlanto vandenynas ir Viduržemio jūra.

Šalyje dominuoja kalnai, plynaukštės, tad Ispanijos reljefas įvairus. Tai suponuoja skirtingą klimatą atskirose šalies vietovėse, kontrastingą kraštovaizdį.

Kelionė į Ispaniją – labai populiarus pasirinkimas. Čia Jus pasitiks saulė, besišypsantys vietiniai, puikus ispaniškas vynas, didingi kalnai ir nepaprastai gražūs paplūdimiai, kvapą gniaužianti architektūra, flamenko ritmai, bulių kautynės ir daug kitų, tik šiai šaliai būdingų, atributų. Tai – Ispanija.
 

Ką aplankyti Ispanijoje?

Turtinga šalies istorija lėmė, kad šiandien Ispanijoje gausu istorinių paminklų ir ypač daug nuostabių architektūros statinių, tarsi nužengusių iš įvairių epochų, atspindinčių skirtingus stilius ir žavinčių savo spalvomis, braižu.

Dažniausiai Ispaniją reprezentuojančioje informacijoje išvysite Güell parko nuotraukas. Tai unikalus ir įspūdingas Gaudi šedevras, pelnytai įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Güell parką apžiūrėsite netoli Barselonos centro. Parkas ypatingas tuo, kad jame vyrauja keisti savo formomis bei spalvomis pastatai. Spalvingų mozaikų, stiklo ir kolonų ansamblis parko statinius daro unikalius, traukiančius akį. Norisi traukti fotoaparatą ir fotografuoti kiekvieną pastatų centimetrą. Parke prisėskite ant keramikos mozaikomis dekoruoto suolelio, kuris, teigiama, pelno ilgiausio pasaulyje suoliuko titulą.

Dar vienas Gaudi šedevras – garsioji Sagrada Familia – Šv. Šeimos bažnyčia. Statyti ji pradėta dar 1882 metais, bet iki šiol yra nebaigta. Galbūt tuo ji ir žavi? Gaudi šio įspūdingo statinio statybų aikštelėje praleido net 14 metų.

Barselonoje užsukite į gotikinį kvartalą, įsikūrusį miesto senamiestyje. Žvilgsnius čia traukia Barselonos katedra.

Jei svečiuositės Granadoje ar netoli jos, aplankykite prabanga alsuojančius maurų valdovų rūmus – Alhambrą. Rūmų kompleksą sudaro karališkieji rūmai, gynybinė tvirtovė, mečetės, įspūdingi sodai, taip pat gyvenamieji namai ir daug kitų pastatų. Šiandien čia veikia ir islamo architektūros muziejus. Alhambra ne kartą buvo apniokota, ją ne kartą apiplėšė, bet dabar ji masina didžiulius turistų srautus ir nesiliauja džiuginti šalies svečių.

Granadoje dėmesio verta ir miesto katedra, kerinti puikiai derančia baroko ir renesanso architektūros stilių samplaika.

Viešėdami Madride apžiūrėkite Palacio Real. Statinys įspūdingas ne tik išore, bet ir vidumi – interjere vyrauja puikiai išsilaikiusios, porcelianu ir reljefais dekoruotos prabangios menės.

Taip pat Madride rekomenduojami muziejai: Nacionalinis šiuolaikinio meno muziejus, vienas didžiausių modernaus meno muziejų pasaulyje; Madrido nacionalinis archeologijos muziejus, kuriame pamatysite įvairių epochų (nuo priešistorės iki XIX amžiaus) dirbinius, mozaikas, papuošalus ir kt.; Prado muziejus, saugantis didžiausią visame pasaulyje Ispanijos tapybos kolekciją.

Turistų ypač mėgiama Ispanijos sala – Tenerifė. Šioje išdidžiai stūkso Teidės ugnikalnis, o aukštai kalne įsikūręs Teidės ugnikalnio parkas sulaukia labai didelių keliautojų srautų. Jei norėsite pasinaudoti galimybe užkilti į kalną, apsirenkite šilčiau, nes viršuje temperatūra neretai nukrinta žemiau nulio.

Nepriklausomai nuo to, kuriame didesniame mieste lankysitės, Ispanijoje tarsi rojuje pasijus ir tie, kurie negali atsispirti pasipirkimo manijai.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – ispanų. Nesunkiai susikalbėsite tokiomis užsienio kalbomis kaip anglų, vokiečių.
  • Nacionalinė valiuta – euras.
  • Kone visi vietiniai yra katalikai.
  • Ispanijoje  vyrauja subtropinis klimatas. Bet kalnai, vandenynas, jūra ir kiti reljefo ypatumai suponuoja skirtingą klimatą atskirose šalies dalyse. Šiaurėje yra drėgniausia ir beveik nuolat debesuota. Šalies rytuose ir pietuose žiemomis šilta, kartais palyja, o vasaros čia sausos ir saulėtos. Centrinei Ispanijos daliai būdingi didžiausi klimato svyravimai: žiemą termometro stulpeliai neretai nukrenta žemiau nulio, o vasaromis čia labai sausa ir karšta.
  • Po Ispaniją, o ypač miestuose, keliaukite autobusais – pigu ir patogu. Bilietą nusipirkite stotyje arba galite įsigyti iš vairuotojo. Taip pat galite keliauti ir puikias traukiniais – geležinkelių infrastruktūra pavydėtina. O jei leidžia galimybės, galite naudotis ir lėktuvais.
  • Turistų mėgstamose vietose būkite budresni ir akyliau saugokite savo daiktus.