Kelionės į Italiją

Ko tikėtis šalyje

Italijoje Jūsų laukia virtuvės šedevrai, istorijos palikimas, architektūros paminklų gausa, pasakiški peizažai, skaniausi ledai ir kava... Italija (angl. Italy)

Italija... kokių tik asociacijų nesukelia ši šalis: vieniems ji siejasi su picomis, kitiems – su mada, tretiems – su kava, dar kitiems tai – romantikos ir elegancijos „užvaldyta“ šalis.

Pietinėje Europos dalyje esanti Italija įsikūrusi Apeninų pusiasalyje, taip pat, be daug mažų salelių, jai priklauso ir dvi didelės bei nuostabios ir turistų itin mėgstamos salos: Sicilija ir Sardinija. Šalies šiaurinėje dalyje – didingieji Alpių kalnai, o šaliai priklausančios pakrantės ilgis įspūdingas – net apie 7 600 kilometrų!
 

Ką aplankyti Italijoje?

Italija – išskirtinė šalis, galinti turistams pasiūlyti pačių įvairiausių pramogų, laisvalaikio leidimo būdų, atostogų krypčių ir maršrutų koncepcijų.

Viešėdami Italijoje aplankykite vienu romantiškiausių pasaulio miestu tituluojamą Veneciją, garsią tuo, jog yra miestas ant vandens. Užsukite į  didžiulę centrinę aikštę, kurioje puikuojasi nepaprasto grožio bazilika. Apskritai Venecija maloniai nustebins tuos, kurie domisi kultūra – mieste daug muziejų, įspūdingų rūmų, dailių bažnyčių. Na, ir žinoma, viešėdami Venecijoje, jei turite galimybę, išbandykite unikalią pramogą – plaukimą gondola. Tiesa, šis malonumas nepigus.

Roma. Ar įmanoma viešėti Italijoje ir neaplankyti garsiosios jos sostinės Romos? Tai būtų didžiulė klaida. Ką pamatyti Romoje – pasakyti sunku, nes čia reikia pamatyti viską. Bet į savo lankytinų objektų sąrašą rekomenduojame būtinai įtraukti Koliziejų, Trevi fontaną, Panteoną, Vatikaną. Apsilankykite kurioje nors iš daugelio Romos kavinukių ir pasimėgaukite puodelių aromatingos kavos, pasmaguriaukite itališkais ledais.

Dar vienas nepaprastas miestas – Florencija. Čia Jūsų laukia katedra, pradėta statyti dar XIII amžiaus antroje pusėje. Iš tolo matosi didžiulis kupolas, kurio aukštis siekia net 91 metrą, o į jo viršūnę galima įkopti įveikus 463 pakopas. Dėmesio vertos ir gotikinės Santa Croce ir Santa Maria Novella bažnyčios. Jei esate meno gerbėjas, Florencija Jūsų nenuvils. Susipažinkite ne tik su šiuo miestu, bet pakeliaukite po visą Toskanos regioną ir įsitikinsite, kad teiginys, jog šio regiono peizažai yra vieni gražiausių pasaulyje, yra be galo taiklus. Pavaikštinėkite į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktu Florencijos senamiesčiu ir pasigrožėkite architektūra, pajuskite ten tvyrančią ypatingą aurą. Užsukite į Boboli sodus – tiktų tikriausią renesansinės sodininkystės šedevrą.

Milanas – tai moterų svajonių miestas ir visų, kurie neabejingi madai. Čia Jus sups prabangios parduotuvės, visame pasaulyje žinomi prekių ženklai. Be mados, Milane įspūdinga ir architektūra, apimanti įvairių stilių statinius, pavyzdžiui, neoklasikinį stilių reprezentuojančius Milano rūmus, moderniuosius komercinius pastatus ir kt. Viešėdami Milane būtinai aplankykite grakščiąją gotikinio stiliaus Milano katedrą. Įspūdingo statinio stogas turi gerokai daugiau kaip šimtą smailių, statinį puošią per du tūkstančius marmuro skulptūrų!

Skonio gurmanai turėtų aplankyti Boloniją.

Užsukite į išskirtinį Apulijos regione įsikūrusį Alberobelos miestelį. Jis unikalus savo statiniais – kūgio formą primenančiais baltais namukais, vadinamais truliais. Šio miesto siaurutėse gatvelėse „pabirę“ apie 450 trulių, kuriuose šiandien rasite daugybę kavinukių, restoranų, viešbučių, todėl turėsite progą pernakvoti šiuose keistuose ir žavinguose statiniuose.

Aplankykite Cinque Terre nacionalinį parką, kurį sudaro penki nuostabūs Ligūrijos regiono miesteliai, įsitaisę stačių skardžių šlaituose – vaizdas labai įspūdingas, iš pradžių net kiek bauginantis.

Italijoje stūkso ir vienas didžiausių bei aktyviausių pasaulio ugnikalnių – Etna. Rytinėje Sicilijos dalyje įsitaisęs ugnikalnis prieš kelerius metus buvo įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Šio milžiniško vulkano perimetras siekia maždaug 140 kilometrų! Tad jei pasiryšite jį aplankyti, skirkite tam visą dieną. Patogiausia bus atvažiuoti automobiliu, o paskui kilti keltuvu, ruožą kelio galime įveikti pėsčiomis – pagal savo jėgas, galimybes ir poreikius pasirinksite, koks maršrutas Jums patogiausias.

Italijos Amalfio pakrantė dažnai sulaukia pagyrų – esą tai gražiausia pakrantė visoje Europoje.

Jei svečiuositės netoli romantiškosios Veronos, skirkite bent dieną didžiuliam Gardalendo nuotykių parkui.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba Italijoje – italų. Vietiniai vartoja daug italų kalbos dialektų, o kai kuriuose regionuose greta italų kalbos valstybinėmis laikomos ir kitos kalbos, pavyzdžiui, vokiečių, ladinų, prancūzų bei slovėnų. Šalyje yra kelios mažumų kalbos, pavyzdžiui, albanų, graikų, kroatų ir katalonų, turinčios specialų statusą.
  • Nacionalinė valiuta Italijoje – euras (EUR).
  • Jei norite mėgautis poilsiu nuostabiuose Italijos paplūdimiuose, keliaukite čia vasarą. Bet jei norite keliauti ir pažinti šalį bei pamatyti įspūdingiausius peizažus, į Italiją lagaminus kraukitės pavasarį (balandžio–gegužės mėnesiais) arba rudenį (spalio–lapkričio mėnesiais).
  • Gruodis–kovas – slidinėjimo sezonas Italijoje.