Kelionės po Lietuvą

Ko tikėtis šalyje

Mūsų šalis itin patraukli turistams iš užsienio, mat žavi visiškai kita kultūra, tradicijomis, gyvenimo būdu ir, žinoma, kvapą gniaužiančiais peizažais, gamtos harmonija, turtingu istoriniu palikimu. Jei dar prieš kurį laiką lietuviai veržėsi keliauti po svečias šalis, tai pastaruoju metu taip pat į aukštumas šoktelėjo susidomėjimas savo šalimis. Tarsi akys daugeliui atsivėrė – kiek viso daug turime visai šalia, čia pat! Kelionės po Lietuvą nustebins, leis atrasti ir pajausti, semte semti tą pažinimo džiaugsmą, per naują prizmę pažvelgti į, regis, paprastus ir visiems gerai žinomus dalykus. O tų kelionių įvairovė maloniai stebina – tinkamiausią sau maršrutą atras ir dievinantys muziejus, besidomintys istorija, architektūra, ir trokštantys šalies tradicijas patirti per skonius, ir besižavintys pasakiškais gamtos kampeliais, norintys atitrūkti nuo rutinos, pasinerti į gamtos oazę, o taip pat ir tie, kurie nori kuo daugiau papildyti savo žinių bagažą.

Tad kuo gi žavi Lietuva?

Paminėsime esminius aspektus, rekomenduojamus maršrutų taškus, nes mūsų šalies lobynas, kurį gali atrasti keliautojai, yra neišsemiamas.

Lietuvos pajūris
Tai – unikali mūsų šalies dalis, masinanti ir lietuvius, ir turistus iš kitų šalių. Jei mėgstate atostogauti šiltuose kraštuose, daugelio pamėgtose egzotiškose šalyse, tai tikrai sutiksite, kad tokio kraštovaizdžio, koks vyrauja Baltijos pajūryje, nėra niekur. Čia romantiškai siūbuoja pušys, įstabiu „kilimu“ platų pajūrio ruožą nukloja auksaspalvės kopos, į krantą lūžta žavingos jūros bangos...
Lietuvos pajūryje verta aplankyti Kuršių neriją. Užsukite į Nidą, kurioje susipažinsite su garsiąja net 50 m virš jūros lygio iškilusia Parnidžio kopa, etnografine žvejo sodyba. Naglių rezervate pamatykite Mirusias kopas. Tikrai verta užsukti į turistams atvirą ir sparčiai daug jų simpatijų pelniusią Dreverną. Neaplenkite ir Juodkrantės, Ventės. Neretas Palangą traktuoja kaip banalų kelionės tašką, tačiau ir ji gali nustebinti – čia yra puikus Birutės parkas, Tiškevičių alėja.

Anykščiai
Vienas populiariausių kurortų Lietuvoje. Dar prieš kurį laiką šis miestelis tikrai nebuvo turistų traukos objektas, tačiau sparčiai išplėtota turizmo infrastruktūra, gausus lankytinų objektų sąrašas, puikūs takai keliaujantiems dviračiais lėmė, jog į Anykščius traukia vis didesni smalsuolių keliautojų srautai.
Anykščiuose nepraleiskite progos užkopti į Lajų taką ir pavaikštinėti tarp medžių viršūnių bei pasigrožėti atsiveriančia žaliuojančia panorama, taip pat Jums patiks Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte esanti apžvalgos aikštelė, atverianti kvapą gniaužiančius vaizdus, smagias emocijas užtikrinantis labirintų parkas (sutikite, užsienio šalyse vargu, ar tokiu pakeliausite), unikalus Arklio muziejus, įspūdingas Puntuko akmuo ir išpuoselėti pėsčiųjų bei dviračių takai.

Kaunas ir jo apylinkės
Jei norite kelionės, kuri apimtų ir miesto bei jo lankytinų objektų pažinimą, ir mėgavimąsi nuostabia  gamta, Jums puikiai tiktų Kaunas bei jį supančios apylinkės. Čia bus visko: nuo istorinių vietų ir įspūdingų objektų iki harmonijos bei ramybės gamtoje, keliaujant pėsčiomis, dviračiu.
Jei mėgstate žygius pėstute, būtinai rinkitės Dubravos rezervatinę apyrubę, aplink kurią driekiasi itin gražiais vaizdais nustebinsiantis pasivaikščiojimams skirtas takas. Augalų mylėtojai tiesiog negali palenkti Kauno botanikos sodo, turtingo įvairiausių augalų kolekcijų. Besidomintiems architektūra labai patiks Pažaislio vienuolynas – įstabus brandžiojo baroko šedevras. Taip pat pažintį su Kaunu pratęskite pasivaikščiodami palei Nemuną – čia gamta įspūdinga visais metų laikais. Nesibodėkite „lįsti“ giliau į miestą – Kauno senamiestis labai žavus.

Vilnius ir jo apylinkės
Dėl Lietuvos sostinės titulo Vilnius tikrai nesiskundžia turistų srautais. Tačiau ne tik titulas lemia tai, jog miestas masina lietuvius bei svečius iš užsienio. Tiek pačiame mieste, tiek jo apylinkėse gausu unikalių, įdomių, gražių istorinių, kultūrinių objektų bei žavingų gamtos kampelių.
Jei norite pažinti miestą, puikus pradžios taškas būtų katedra, jos požemiai, ypatinga vyraujanti aura, taip pat rekomenduotume užlipti į katedros varpinę. Mėgstantys žavėtis architektūra negali neaplankyti grakštumu žavinčios Šv. Onos bažnyčios – tikro gotikos šedevro. Lankydamiesi Vilniaus senamiestyje skirkite laiko pasivaikščiojimui senuosius laikus menančia, akmenimis grįsta Pilies gatvele. Klaidžiojant senamiesčio gatvelėmis verta užklysti ir į Šv. Jonų bažnyčią, taip pat turinčią varpinę, į kurią galima užlipti ir mėgautis senamiesčio panorama.
Nuklydus kiek toliau nuo miesto šurmulio verta užsukti į Kairėnuose įsikūrusį Vilniaus universiteto botanikos sodą.

Apžvalgos bokštai Lietuvoje
Lietuvoje dabar kaip niekad „užderėję“ apžvalgos bokštų, suteikiančių progą kone iš paukščio skrydžio įsitikinti, kokia įspūdinga lietuviška gamta, nusėta ežerais, vilnijančių upių vingiais, žaliuojančiais miškais, plytinčiais laukais.
Jei domina apžvalgos bokštai, aplankykite Kirkilų bokštą Biržuose, Birštono apžvalgos bokštą, Merkinės apžvalgos bokštą, Mindūnų apžvalgos bokštą Labanoro regioniniame parke, Drevernos apžvalgos bokštą ar kitus.

Pažintiniai takai
Lietuvoje sparčiai populiarėja lėtas turizmas, kai neretas keliautojas pažintims su kitomis vietovėmis renkasi dviratį ar keliauja pėsčiomis. Štai pastaruosius masina pažintiniai takai, leidžiantys iš arti apžvelgti supančią gamtą ir tarytum įsilieti į ją. Mūsų šalis tikrai turtinga puikių pažintinių takų – rekomenduojame aplankyti Sirvėtos regioniniame parke besidriekiantį Mitologinį pėsčiųjų taką, Žagarės regioniniame parke esantį Mūšos Tyrelio pažintinį taką, Švenčionių apylinkėse tįstantį Kačėkiškės piliakalnio pažintinį taką, Neries regioniniame parke esantį Šilėnų pažintinį taką ir daug kitų.

Lietuvos dvarai
Dvarai mūsų šalyje įspūdingi, neretai stūksantys nuostabios aplinkos apsupty, todėl jie dažnai tampa „taikiniu“ tų, kurie keliauja pėsčiomis ar dviračiais. Galime išskirti kelis daugiausia smalsuolių susidomėjimo sulaukiančius dvarus Lietuvoje, pavyzdžiui, Zyplių dvaras, Krikštėnų, Taujėnų dvarai Ukmergės rajone, Vilniaus rajone esantis Liubavo dvaras, taip pat Arvydų dvaras, Vilkaviškio rajono puošmena – Paežerių dvaras ir daug kitų.

Žemaitija
Tai dar viena Lietuvos dalis, turtinga pamatyti vertų vietų. Nors bene daugiausia lankytojų čia sulaukia Kryžių kalnas, tačiau ir be jo gausu kitų objektų, kurie sužavės. Pavyzdžiui, Žemaitijos nacionalinis parkas su legendomis apipintu Platelių ežeru, pažintiniais takais, archeologiniu kompleksu, išpuoselėtais, puikius maršrutus siūlančiais dviračių takais ir, žinoma, pasiplaukiojimu valtele po Platelius.

Kaip keliauti po Lietuvą?
Keliauti po Lietuvą galite traukiniais, autobusais, automobiliu, dviračiais, pėsčiomis. Galimybių labai daug, kiekviena, priklausomai nuo Jūsų poreikių ir pomėgių, gali turėti privalumų ir trūkumų.
Galime tik paminėti, jog Lietuvoje itin greitais tempais populiarėja taip vadinamas lėtasis keliavimas, t. y. žygiai pėsčiomis ar kelionės dviračiais. Iš tiesų toks keliavimo būdas sujungia itin didelį privalumų pluoštą: kur kas daugiau pamatysite, atrasite įstabių vietų, keliausite ten, kur norite Jūs, pamatysite tai, kas įdomu Jums, kada norite stabtelėsite, nuklysite nuo plano, mėgausitės atradimais. Tokios kelionės paprastai „nepririša“ prie vietos ir laiko, todėl jausitės kur kas laisviau, dienos ritmą planuosite pagal savo poreikius, galėsite leisti sau pavėluoti ar užtrukti ten, kur verta. 
Negalime nepaminėti ir to, kad keliavimas pėsčiomis ar dviračiais yra labai naudingas ne tik Jūsų smalsumui, pažinimo džiaugsmui, bet ir sveikatai! Šiandieninio gyvenimo būdo kontekste labai reikšmingas vaidmuo tenka fiziniam aktyvumui, o keliaujant pėsčiomis per dieną nužingsniuoti galima kelias dešimtis tūkstančių žingsnių, dviračiu prariedėti po keliolika ar net keliasdešimt kilometrų. Tad tokių kelionių metu dirba raumenys, smegenys, treniruojamas visas kūnas, kas labai naudingas sveikatai ir puikiai savijautai.

Kelionės po Lietuvą – turiningas laikas keliaujantiems po vieną, poroms, šeimoms su vaikais, draugų, kolegų kompanijoms.